Press "Enter" to skip to content

Program

VIVID 2017 program (PDF)

VZGOJA IN IZOBRAŽEVANJE V INFORMACIJSKI DRUŽBI
EDUCATION IN INFORMATION SOCIETY

Petek, 13. oktober 2017 / Friday, 13th October 2017

Predavalnice / Halls:
VP
(Velika predavalnica) and SS (Sejna soba)

8:00 – 11:00 Sekcija A / Session A (SS) Vodi / Chair: Uroš Rajkovič

  • Maša Pikl
    Učna platforma Kahoot
  • Aleš Drinovec
    Digitalne kompetence pri likovni umetnosti v slovenski OŠ
  • Mojca Borin, Irena Nančovska Šerbec
    Ocenjevanje dejavnikov vpliva na izmerjene digitalne kompetence učiteljev
  • Sonja Strgar, Katarina Šulin
    Ponovitev celoletne snovi malo drugače
  • Vesna Mrkela, Stanislava Letonja
    Raziskujem z Graphom
  • Polona Mlinar Biček, Jože Rugelj
    Vpliv učnih stilov na rezultate uporabe interaktivne table pri poučevanju ulomkov
  • Polona Mlinar Biček
    Uporaba i-učbenika pri obravnavi piramid
  • Stanislava Letonja, Vesna Mrkela
    Uporaba IKT pri pouku in eksperimentalno delo
  • Lučka Drnovšek Pepelnjak
    Informacijsko opismenjevanje pri pouku slovenščine
  • Simona Merljak
    Z IKT nad branje
  • Danijela Metličar Vukmanič
    Razvoj digitalnih kompetenc pri urah angleščine po vertikali
  • Marjan Cerinšek
    Preverjanje znanja malo drugače
  • Anja Kotnik Lebar
    Promocija zdravega načina življenja z IKT
  • Nejc Grošelj
    Izboljšajte kvaliteto zraka v učilnici

8:00 – 11:00 Sekcija B / Session B (VP) Vodi / Chair: Gašper Strniša

  • Aljaž Rogelj
    Poletni festival inovativnih tehnologij – povezava drugega dela vertikale slovenskega šolstva
  • Aljaž Rogelj
    Primer dobre prakse in nujnost povezave med šolstvom in industrijo
  • Andrej Arh
    Dopolnjevanje učiteljeve strokovnosti v podjetju in projekt DPKU
  • Gašper Strniša, Iva Strniša
    Algoritmi in formativno spremljanje pouka
  • Zoran Tkavc
    Prvi koraki z micro:bitom
  • Uroš Sterle
    Nadzor nad računalniki s programom AB Tutor
  • Gregor Anželj, Andrej Brodnik, Matija Lokar
    NAPOJ – proti aktivni skupnosti učiteljev računalniških predmetov
  • Gašper Strniša, Iva Strniša
    Debatni klub – razvoj novih tehnologij za družbeni nadzor
  • Uroš Sterle
    Izdelava spletne strani s pomočjo CMS-ja
  • Gregor Jerše, Matija Lokar
    Uporaba sistema za avtomatsko preverjanje nalog Projekt Tomo pri učenju programiranja
  • Gregor Jerše, Gašper Fele-Žorž
    Izdelava urnika na Fakulteti za računalništvo in informatiko
  • Miha Kočar
    Nizko-cenovna IoT alternativa krmiljenja začetnikih modelarskih modelov s pomočjo mobilnih naprav ter izdelanega preprostega vezja
  • Katarina Murn
    Izbirni predmeti s področja računalništva v osnovni šoli
  • Sonja Strgar, Katarina Šulin
    Popestrimo učno uro s Klikerjem
  • Iva Strniša
    Analiza filma pri pouku psihologije

8:00 – 15:00 Razstava posterjev osnovnošolcev na temo znanosti in tehnologije / Exhibition of posters by primary-school pupil on topics of science and technology (glavna avla/main lobby)

Posterje v formatu A3 so pripravili učenci 5.-9. razreda slovenskih osnovnih šol v okviru vseevropskega projekta SciChallenge, ki spodbuja znanost med mladimi. V glavni avli Insituta “Jožef Stefan” je razstavljenih 100 posterjev, za katere glasujete tako, da napišete svoje ime in priimek. Vabljeni ste na ogled in glasovanje. Na koncu razstave bodo podeljene nagrade za najboljše tri posterje (zaključek sekcije C v veliki predavalnici).

11:00 – 11:30 Odmor / Break

11:30 – 13:00 Svečana otvoritev IS 2017 / IS 2017 Conference ceremony (VP)

13:00 – 14:00 Odmor za kosilo / Lunch break

14:00 – 15:30 Vabljena predavanja / Invited lectures (VP) Vodi / Chair: Vladislav Rajkovič

  • Rajko Novak (Oracle Slovenija)
    Oracle in skupnost izobraževalcev
  • Darko Jureković (Oracle Academy)
    Oracle Academy – učne vsebine in programska oprema za učitelje, učence in študente
  • Matjaž Marussig (Oblačna šola)
    Praktični primeri učenja objektno-orientiranega programiranja s programom Alice
  • Robert Leskovar (Fakulteta za organizacijske vede, Univerza v Mariboru)
    APEX kot učni pripomoček za razvoj baz podatkov in aplikacij na srednjih šolah in univerzah

15:30 – 16:00 Odmor / Break

16:00 – 19:00 Sekcija C / Section C (VP) Vodi / Chair: Tomaž Lutman

  • Anja Janežič
    Uporaba IKT (informacijsko-komunikacijske tehnologije) pri delu z nadarjenimi učenci v 2. in 3. razredu osnovne šole
  • Nina Rijavec Ternovec
    Spletna učilnica – vez med učiteljem, učenci in starši
  • Nina Rijavec Ternovec
    Medrazredno sodelovanje z uporabo IKT
  • Erika Grosar
    Povežimo se in spoznajmo preko IKT
  • Lidija Abramič
    Utrjevanje matematike z interaktivno tablo v 1. razredu podaljšanega bivanja
  • Saša Mezek, Žan Ternik
    Kako izdelati strokovno in didaktično pravilno igro – izdelava igre o biotski pestrosti
  • Erika Grosar
    Določevanje drevesnih vrst s pomočjo tabličnega računalnika
  • Vesna Gulin
    Pravljice in IKT
  • Lidija Abramič
    Dramatizacija pravljice ob podpori IKT
  • Boža Hvala
    Prva svetovna vojna z IKT
  • Monika Zorko, Mitja Bernjak, Robert Ratajc, Sašo Kokol, Rute Pires, Ines Kožuh, Jaka Polutnik, Matjaž Debevc:
    Uporaba holografske tehnologije na primeru prikaza navigacije v izobraževalni ustanovi
  • Nina Žbona Kuštrin
    Predstavitveni film letne šole v naravi skozi oči petošolcev
  • Denis Matežič
    Amaterski film Kralj Trnovec
  • Denis Matežič
    Ustvarjanje foto knjige
  • Andreja Žavbi Kren
    Likovno ustvarjanje s pomočjo IKT opreme
  • Tomaž Lutman, Špela Stres
    Projekt SciChallenge – spodbujanje znanosti med mladimi s pomočjo spletnih orodij
  • Tomaž Lutman
    Razglasitev najboljših posterjev Razstave

16:00 – 19:00 Sekcija D / Section D (SS) Vodi / Chair: Zvone Balantič

  • Zvone Balantič, Branka Jarc Kovačič, Branka Balantič
    Digitalna transformacija in vitkost v ergonomiji Industrije 4.0
  • Anže Žnidaršič
    Empirična primerjava didaktičnih metod pri poučevanju računalniških znanosti v slovenskem in ameriškem terciarnem izobraževanju
  • Anže Žnidaršič
    Metode kontinuiranega izvajanja prenosa znanja v razvojni ekipi visokotehnološkega podjetja
  • Sašo Stanojev
    Digitalna pismenost gimnazijskih dijakov
  • Vesna Lukežič
    Digitalno izpolnjevanje delovnega zvezka
  • Meta Arnež
    Izobraževanje za podjetja prihodnosti
  • Urška Mrgole, Špela Stres
    Promoviranje STEM disciplin med mladimi
  • Miha Povšič, Lea Janežič
    Vpliv kofeina na rast Phaseolus vulgaris
  • Miha Povšič
    The chemistry of frozen desert
  • Lea Janežič
    Določanje kalorične vrednosti hrane v šolskem laboratoriju
  • Petra Alič
    Aplikacija Kahoot kot učni pripomoček pri pouku prve in nujne medicinske pomoči
  • Petra Alič
    Spletna klepetalnica Stinto za mednarodno povezovanje dijakov Srednje šole Jesenice in IES Santa Aurelia v Sevilji
  • Borut Batagelj, Zora Žbontar, Saša Rudolf, Franc Solina
    Izobraževalne igre za razstavo “Preteklost pod mikroskopom” Narodnega muzeja Slovenije
  • Alenka Gortan
    Naj nas skozi video klipe navduši Orwellova Živalska Farma (ali raba pametnih telefonov pri pouku literature)
  • Alan Paradiž
    Duolingo – pouk drugega tujega jezika vedno in povsod
  • Lucija Šljuka Novak
    The changing and challenging roles of ESP practitioners
  • Lucija Šljuka Novak
    The importance of developing reading and training reading strategies